[Virgile]. [Eugène Boulgaris, ???????? ?????????].... - Lot 30 - Paris Enchères - Collin du Bocage

Lot 30
Estimation :
1000 - 1500 EUR
[Virgile]. [Eugène Boulgaris, ???????? ?????????]. ??? ????????? ???????? ?????????? ??????? ?? ????????? ?? ?????? ?? µ???? ????????? ???????????, ??? ??µ??????? ????????? ?????????????? ?????? ??? ???? ???????? ??? ??????????, ??? ????? µ?? ???? ??? ??????? [sic] ?????µ??? ??????????????, ?????? ?? ??? ??? ?? ????????????????? ??????????? ?????? ?????????? ??? ??????µ?? ???????????, ??? ??????????? ??? µ?????? ????????? ???????????????. ???? ?? ??? ??? ?????? ???????? ????????????? ????????? ??? ??????? ?????? ????????????? ?????????????? ??? ???? ?? ?? ???? ??????????? ???????????? ?????µ?? ??? ??????µ?? ?????µ????? ??????µ?????? ????????????? ?????? ??? ?????? ????????? ??? ?????? ??? ??????-?????? ?????????, ??? ?? ???? ??? ?? ??????? ?????? ?????????? ????????? ??????????µ???? ??????µ??? ??? ??????????? ??? ???????????? ??????????? ????? ??? ??????? ??????????? ??? ??. ?? ???????????. ?? ?? ????????????? ?????µ?? ??? ??????µ??, ???? 1791-1792. Æneidis P. Virgilii Maronis libri XII græco carmine heroico expressi, notisque perpetuis illustrati studio ac labore Eugenii de Bulgaris Academiæ Athoniadis pridem rectoris, tum Constantinopoli in scholæ Patriarchali scientiarum professoris primarii, ac Magnæ Ecclesiæ referendarii. Et demum ad nuper constitutum archiepiscopatum Slaveniensem et Chersonensem primi archiepiscopi promoti, atque Imperialis Academiæ Scientiarum Petropolitanæ socii honorarii; Qui typis nunc primum, ad usum helleno-rossicæ juventutis, græcorum in Russiaco Imperio coloniarum, educandæ sunt excusi jussu augustissimæ atque potentissimæ imperatricis omnium Rossiarum etc. Æcaterinæ II. Petropoli ; in Academia Imperialis Scientiarum, 1791-1792. Trois tomes en un volume in-folio. Demi maroquin rouge, dos lisse orné. Reliure de l’époque. • 1er tome : 1 ƒƒ blanc ; frontispice gravé ; 7 ƒƒ ; 20 ƒƒ (A-K) ; 1 ƒ (faux-titre) ; 329 pp. ; 1 ƒ. • 2e tome : 3 ƒƒ ; 339 pp. ; 2 ƒƒ.
Mes ordres d'achat