• Matthieu Camariota. Synopsis Rhetoricæ.... - Lot 27 - Paris Enchères - Collin du Bocage

Lot 27
Estimation :
400 - 600 EUR
• Matthieu Camariota. Synopsis Rhetoricæ. A Davide Hœschelio edita. Augustæ Vindelicorum, ad insigne pinus. 1595. • Phrynichi epitomaz dictionvm atticar. libri III. Sive Ecloga. Augustæ Vindelicorum, typis Michaeëlis Mangeri. 1601. • Libanii sophistæ parasitus ob cœnam occisam se ipsvm deferens. Lutetiæ, apud Claudium Morellum, 1601. • Lamprias de scriptis Plvtarchi Chæronensis. Augustæ Vindelicorum, ad insigne pinus, Excudebat Joannes Prætorius. 1597. • ??????????? ?????????. Mille in locis castigatum. Parisiis, per Conrad. Neobarium, Regi a graeca typographia. 1540. • Epitecti Stoici enchiridion. E græco interpretatum ab Angelo Politiano. Parisiis, per Conradum Neobarium Regium in graecis typograph. 1540. • Gemisti Pletonis de gestis Graecorvm post pugnam ad Mantineam per Capita tractatio, duobus libris explicata, M. Antonio antimacho interprete. Basileae, per Robertum Vvinter, mars 1540. Sept ouvrages en un volume in-4°, plein vélin. Reliure d’époque.
Mes ordres d'achat